3 Powody, dla których powinieneś dokonać zmiany dla drugiej osobyIstnieje wiele sposobów, aby dać komuś znać, że zależy ci na nim lub niej. Nie zawsze chodzi o to, by obsypać ich prezentami i kupić dla nich rzeczy. Są chwile, kiedy ważniejsze jest, aby myśleć o tym, co chcą, a nie co my chcemy. Łatwo jest zostać zaślepionym przez nasze własne interesy i przeoczyć uczucia innych ludzi w czasach. Są jednak sytuacje, w których trzeba postawić drugą osobę na pierwszym miejscu, bez względu na to, jak niewygodne może się to wydawać w danej chwili. W końcu to, co dajemy innym, wraca jako miłość lub nienawiść. To wymaga odwagi, aby poświęcić się dla innych, ale nie ma większej radości niż widząc, że ten, na którym ci zależy, jest szczęśliwy z twojego powodu.

Bądź wzorem do naśladowania dla innych

Możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale zawsze mamy wpływ na innych ludzi. Nasi przyjaciele i rodzina odzwierciedlają nasze zachowanie, postawy i działania. Jeśli jesteś gotów pójść na każdą długość, aby uszczęśliwić inną osobę, nawet jeśli oznacza to zranienie siebie trochę, to z pewnością będzie inspiracją dla innych do naśladowania. Ludzie mogą nie zawsze wyrażać swoją wdzięczność, ale zawsze będą pamiętać twoje działania i będą starać się iść w twoje ślady. Często jesteśmy zaślepieni naszym ego, ale jeśli jesteś gotów zrezygnować z czegoś dla drugiej osoby, zobaczysz jak bardzo będzie ona wdzięczna i jak bardzo doceni twoje poświęcenie. To świetna okazja, aby być wzorem do naśladowania i inspirować innych. Nie bądź osobą, która patrzy tylko na własne interesy.

Możesz być z siebie dumny tylko wtedy, gdy wiesz, że zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy.

To fakt, że każda osoba chce zrobić wszystko, co najlepsze we wszystkim, co robi. Jednak są chwile, kiedy robimy coś mniej niż nasze najlepsze z wielu powodów. Kiedy robimy mniej niż nasze najlepsze i ktoś inny zauważa, zawsze pojawia się uczucie żalu i winy. Kiedy robisz mniej niż twój najlepszy dla kogoś, kto dba o ciebie, żal i wina jest jeszcze bardziej niż wtedy, gdy robisz to dla kogoś, kogo ledwo znasz. Postaw swoją najlepszą stopę do przodu dla tych, którzy są najbliżej ciebie. Jeśli zrobisz coś mniej niż twój najlepszy, poczujesz się źle o sobie. Możesz być w stanie odłożyć innych, ale nigdy nie będziesz w stanie odłożyć siebie.

Będziesz czuł się dumny wiedząc, że ktoś jest szczęśliwy dzięki tobie

Najszczęśliwsi ludzie na świecie to nie ci, którzy mają najwięcej lub robią wszystko jako pierwsi. Najszczęśliwsi ludzie na świecie to ci, którzy są w stanie dawać i uszczęśliwiać innych. Kiedy jesteś w stanie uczynić kogoś bardzo specjalnego dla ciebie szczęśliwym, wszystkie twoje wysiłki i ciężka praca będą tego warte. Poczujesz, że wszystkie rzeczy, przez które przeszedłeś w życiu były tego warte. To sprawi, że będziesz szczęśliwy po prostu wiedząc, że ktoś inny jest szczęśliwy, ponieważ byłeś w stanie dać im to, czego chcieli.