Polecane zabawki dla dzieci, które skończyły 2 lataZabawa jest niezbędna dla rozwoju intelektualnego i społecznego dzieci. To prawda, że maluchy mają dużą wyobraźnię i dlatego mogą bawić się wszystkim, co zobaczą. Mimo to lepiej, aby miały swoje własne zabawki, ponieważ zostały one stworzone zgodnie z ich potrzebami. Poniżej dowiesz się, jakie są najbardziej polecane zabawki dla 2 latków. Dzięki tym przedmiotom Twoje dzieci mogą rozwijać nowe pomysły, wzmacniać wyobraźnię, a nawet się relaksować.

1. Gry budowlane

W tym wieku dzieci uwielbiają budować wieże, a następnie je strącać. Robiąc to, rozwijają umiejętności motoryczne, ponieważ uczą się manipulować obiektami w zależności od ich objętości, wielkości i kształtu. Poprawiają również swoją uwagę i pamięć wzrokową.

Z drugiej strony, dzieci uczą się rozwiązywać problemy, rozróżniać kolory i orientować się w przestrzeni. Elementy tych gier powinny być wystarczająco duże, aby uniknąć wypadków, ponieważ na tym etapie życia dzieci wkładają wszystko do buzi.

2. Kartka papieru i kolorowe kredki

Najlepsze zabawki dla 2-latka to takie, które pobudzają jego kreatywność, a rysowanie jest doskonałym przykładem. Choć nie jest to zabawka sama w sobie, 2-latki uwielbiają rysować obrazki. Dla dorosłego oka wyglądają one jak zwykłe bazgroły. Dla nich to jednak cały świat wyobraźni, który lata w ich głowach i który chcą uwiecznić. Zanim więc wykorzystają wszystkie Twoje książki i kredki, albo, co gorsza, wybiorą ściany jako miejsce do twórczej aktywności, zaopatrz dzieci w nietoksyczne farby i kredki, oraz papier.

3. Zabawki ze zwierzętami

Najwłaściwsze jest dla nich obcowanie z prawdziwymi zwierzętami, aby mogły je dotykać, poznawać i wchodzić z nimi w interakcje. Jednak farma zabawek może również pomóc im dowiedzieć się nieco więcej o życiu zwierząt. Na przykład, jaki kształt ma każde zwierzę i mogą naśladować ich dźwięki.

4. Instrumenty muzyczne

Z instrumentami takimi jak tamburyny, harmonijki, bębny, pianina, marakasy i ksylofony dzieci będą miały dużo zabawy. Pamiętaj, że ponieważ nie wiedzą jeszcze, jak się nimi posługiwać, będą wytwarzać w domu dość duży hałas. Jednak będzie warto, bo od najmłodszych lat będą poznawać muzykę, co sprawi im wiele radości.

5. Hulajnogi dla dzieci

Są one doskonałym rozwiązaniem. Dzieci je uwielbiają i oprócz tego, że zapewniają im ćwiczenia fizyczne, uczą ich kontrolować prędkość, utrzymywać równowagę, hamować, itp. Mają dodatkową zaletę, że zajmują bardzo mało miejsca i można je przechowywać wszędzie. Pozwalają też na dość szybkie przemieszczanie się (choć często oznacza to bieganie za nimi). Istnieje wiele rodzajów hulajnóg przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. W tym wieku zalecane są hulajnogi 3-kołowe.