Kraków - miasto z duszą i historiąKraków to miasto, które z pewnością zasługuje na uwagę. Nie tylko ze względu na piękną architekturę i liczne zabytki, ale również dlatego, że było kiedyś stolicą Polski. To w Krakowie znajdziemy wiele wyjątkowych miejsc, które na długo zapadają w pamięci.

 

Zabytki Krakowa

Jednym z najważniejszych zabytków Krakowa jest oczywiście Wawel, czyli zamek królewski. To właśnie tam znajdziemy słynne Smocze Jama, w której według legendy mieszkał smok. Wawel to także miejsce, gdzie znajduje się grób króla Kazimierza Wielkiego oraz wiele innych ważnych postaci z polskiej historii. Kolejnym must see w Krakowie jest Rynek Główny, czyli serce miasta. To tutaj znajdziemy najsłynniejszy budynek Krakowa, czyli Kościół Mariacki. To właśnie tutaj odbywa się słynny hejnał mariacki, który rozbrzmiewa z wieży kościoła o północy. Rynek Główny to także miejsce, gdzie znajdziemy wiele kawiarni i restauracji, a także liczne stragany z pamiątkami.

Kraków nocą

Kraków to także miasto, które tętni życiem nocą. Warto wybrać się na spacer po Kazimierzu, czyli dzielnicy, w której znajdziemy wiele klimatycznych kawiarni i knajpek. To również tutaj znajdziemy synagogę Tempel, która jest jednym z najważniejszych zabytków Krakowa.

Wycieczki z Krakowa

Kraków to także doskonała baza wypadowa do innych ciekawych miejsc. Warto wybrać się na wycieczkę do Zakopanego. Zakopane to miasto położone w Tatrach, które słynie z malowniczych krajobrazów i wielu atrakcji turystycznych. To tutaj znajdziemy wiele tras turystycznych, a także szereg innych atrakcji, takich jak muzeum etnograficzne czy aquapark. W Zakopanem warto także wybrać się na wycieczkę kolejką linową na Gubałówkę, skąd roztacza się przepiękny widok na Tatry.

Kraków to miasto pełne zabytków, kultury i rozrywki, a jego bliskość do Tatr sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się na spacer po Kazimierzu, zwiedzanie Wawelu czy wycieczkę do Zakopanego, na pewno nie będziemy się tutaj nudzić. Kraków to miasto, które z pewnością warto odwiedzić i zostawić w swoich wspomnieniach na długo.