Czy Białołęka jest atrakcyjną dzielnicą?W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się Białołęka. Nowe mieszkania na Białołęce przyciągają uwagę osób nie tylko z różnych części Warszawy, ale także całej Polski. Jest to częsty wybór osób, które z różnych względów myślą o przeprowadzce do nowego miejsca. W artykule zastanowimy się, czy blask fleszy skierowany na Białołękę jest słuszny i jeśli tak, to jaka jest tego zasługa.

Białołęka jako dzielnica rozwijająca się

Warszawa to miasto podzielone na dzielnice - wie o tym każdy. W obecnej chwili jest ich 18, chociaż nie zawsze tak było. Na przestrzeni lat do stolicy dodawano różne dzielnice, dzięki czemu granice miasta się poszerzały. Sztandarowym przykładem jest oczywiście Białołęka.

O atrakcyjności Białołęki przesądza głównie to, że bardzo szybko się rozwija. Kiedyś była to niewielka wieś, przyłączona do Warszawy dopiero w 1951 roku, a zatem bardzo dawno. Od tamtego czasu obszar ten jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Białołęka sąsiaduje między innymi z Pragą Północ, skąd jest bardzo dobry dojazd.

Dotychczasowy rozwój dzielnicy dobrze prognozuje na przyszłość. Nie ma podstaw by przewidywać, że w najbliższych latach działania na rzecz rozbudowy Białołęki i lepszego dostosowywania jej do potrzeb nawet najbardziej wymagających mieszkańców miały się zatrzymać. Wybierając Białołękę dajesz sobie pewność, że za kilka lat będziesz żył w dużo lepszym miejscu.

Lokalizacja - mieszkaj na Białołęce, pracuj w Centrum

Wśród cech, które można podać jako mocną stronę Białołęki, jest bez wątpienia lokalizacja. Dzielnica ta jest doskonale zlokalizowana, co umożliwia jej mieszkańcom prowadzenie aktywnego, sprawnego życia wykraczającego daleko poza granice dzielnicy. Doskonały dojazd do centrum mają jednak nie tylko osoby poruszające się samochodem W czasach, w których zdajemy sobie coraz większą sprawę z konieczności ograniczania emisji gazów cieplarnianych, dynamicznie rośnie rola transportu zbiorowego. Białołęczanie są pod tym względem w bardzo dobrej pozycji. Mają do dyspozycji między innymi linię kolejową E65, umożliwiającą chociażby dojazd do Gdyni. Białołęka to także cztery przystanki kolejowe, na których można wsiąść do pociągów osobowych Kolei Mazowieckich, będących jednym z najlepszych przewoźników w Polsce oraz popularne SKM, za pomocą których można się w łatwy sposób dostać w bardzo różne miejsca - na Lotnisku Chopina, na Warszawie Zachodniej kończąc.

Czy warto mieszkać na Białołęce?

Najczęściej realizowanymi inwestycjami na Białołęce są domy jednorodzinne, jednak powstaje tam też dużo nowoczesnych mieszkań o wysokim standardzie wykończenia. Szeroka oferta mieszkaniowa złożona w dużej mierze z nowoczesnego budownictwa cieszy się bardzo dużą uwagą. Jednym z powodów takie stanu rzeczy są ceny - mieszkania na Białołęce nadal są sporo tańsze niż te budowane w innych częściach Warszawy. Białołęka jest także dzielnicą bardzo zieloną, co przekonuje do niej osoby zainteresowane życiem blisko natury.

Jedno jest pewne - nowe mieszkania na Białołęce powstają z konkretnego powodu - bo jest na nie zapotrzebowanie. Ludzie z powodu wymienionych wyżej względów bardzo chętnie decydują się na kupno mieszkania właśnie w tej dzielnicy. Ze względu na rosnący popyt deweloperzy przykładać muszą wszelkich starań, by realizowane przez nich inwestycje mieszkaniowe były na odpowiednio wysokim poziomie - konkurencja jest bowiem wysoka. Nierozsądnie realizowane inwestycje spotykają się z dużą dezaprobatą urbanistów - do niedawna standardem było, że źle zaplanowana nowa zabudowa prowadziła do tzw. “chaosu przestrzennego”, który jest widokiem mało atrakcyjnym dla oka. Dziś tego typu praktyki należą na szczęście do rzadkości i wiele wskazuje na to, że był to jedynie krótki epizod w historii Białołęki i dzielnica idzie w dobrą stronę.