Pomysł na weekend: Szkocja jakiej nie znałeśIstnieje wiele wspaniałych miejsc do odwiedzenia na świecie, ale niewiele z nich jest tak różnorodnych jak Szkocja. Od jej epickich szlaków whisky do jej dramatycznego krajobrazu, nie będziesz rozczarowany wizytą tutaj. Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić Szkocję. Niezależnie od tego, czy chcesz poznać historię i kulturę, docenić piękny krajobraz, czy nawet spróbować nurkowania, Szkocja ma coś dla każdego.

A jeśli kiedykolwiek rozważałeś odwiedzenie Szkocji, teraz jest czas, aby zarezerwować swoją podróż. Visit Scotland (VisitScotland) jest gospodarzem Visit Great Britain w okresie od marca do maja 2019 roku. Jest to specjalna kampania, która zachęci ludzi do odwiedzenia całego kraju. Z tak wieloma powodami do odwiedzenia, teraz jest czas, aby jak najlepiej wykorzystać tę fantastyczną ofertę.

Haggis i szkockie jajka

Szkocja znana jest ze swojej wyjątkowej kuchni. To miejsce, w którym haggis, głęboko smażone batony Mars i szkockie jajka można znaleźć w tym samym menu. Chociaż haggis nie jest ulubionym daniem każdego, możesz chcieć spróbować go przynajmniej raz podczas swojej wizyty. Jest to tradycyjny szkocki posiłek przyrządzany z owczego serca, wątroby, płatków owsianych i wywaru. Może to brzmieć nieapetycznie, ale wielu osobom smakuje. Po spróbowaniu haggis, możesz spróbować szkockich jaj. Są to jajka na twardo, które pokrywa się mięsem kiełbasianym, obtacza w bułce tartej i smaży w głębokim tłuszczu. Można je znaleźć w kawiarniach lub supermarketach w całej Szkocji.

Odwiedź jedyny w Wielkiej Brytanii zamek wpisany na listę UNESCO

Edynburg może być stolicą Szkocji dopiero od lat 20. ubiegłego wieku, ale jest tam mnóstwo atrakcji, które sprawiają, że warto go odwiedzić. Jeśli jesteś fanem zamków, ucieszy Cię wiadomość, że w Edynburgu znajduje się jedyny w Szkocji zamek wpisany na listę UNESCO. Zamek w Edynburgu można zwiedzać za darmo, chociaż będziesz musiał uiścić opłatę, jeśli chcesz wejść do środka. Zamek jest ogromny, więc musisz zaplanować swoją wizytę, aby upewnić się, że nie przegapisz najlepszych fragmentów. Widok z zamku jest również jednym z tych, których nie można przegapić. W pogodny dzień można zobaczyć całe miasto i nie tylko.

Europie, ale nie do końca.

Szkocja jest często uważana za część Europy i nie bez powodu, ponieważ geograficznie znajduje się w Europie. Ale kiedy odwiedzisz, zauważysz, że ma zupełnie inne odczucia w porównaniu z resztą kontynentu. Aby poznać szkocką kulturę, odwiedź Edynburg lub Glasgow. Te miasta mają wyraźny charakter, który różni się od reszty Europy. Możesz również odwiedzić Highlands, które są najbardziej odległym i dramatycznym regionem Szkocji.

Jeśli chcesz doświadczyć Europy, możesz odwiedzić szkockie miasta i miasteczka, a także Highlands. Alternatywnie, możesz odwiedzić granicę między Szkocją a Anglią. To właśnie tam znajdziesz słynne miasto Gretna Green, które jest tylko krótką jazdą od Szkocji.

Szkoci są przyjaźni (i przezabawni)

Wiele osób odwiedza Szkocję, ponieważ chce poznać szkockich ludzi. Szkocja słynie z przyjaznych mieszkańców, a istnieje wiele sposobów na poznanie ludzi podczas wizyty. Jednym z najlepszych sposobów na poznanie przyjaznych ludzi jest picie w pubie. W Szkocji jest wiele pubów, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem jednego. Jeśli chcesz czegoś bardziej zorganizowanego, zawsze możesz spróbować odwiedzić muzeum lub wybrać się na jeden z pieszych szlaków.