Jak audyt SEO może pomóc twojej witrynie?Jest kilka sposobów, w jaki audyt SEO pomoże poprawić pozycjonowanie Twojej strony w wyszukiwarkach. Audyt ujawni wszelkie problemy związane z treścią i strukturą witryny. Być może nie używasz w treści słów kluczowych, które są istotne dla Twojej firmy lub branży. A może celujesz w niewłaściwe słowa kluczowe. Audyt przeanalizuje również strukturę linkowania wewnętrznego i zaleci zmiany, które pomogą zoptymalizować linkowanie wewnętrzne pod kątem SEO. Audyt SEO obejmuje również aspekty techniczne witryny, takie jak serwer, na którym jest umieszczona, architektura witryny, szybkość strony i inne czynniki, które mają wpływ na ogólną pozycję w wyszukiwarkach. Badanie słów kluczowych, które jest częścią audytu, pozwoli Ci również dowiedzieć się, co robi Twoja konkurencja.

Co może dla Ciebie zrobić audyt SEO?

Dobrze zoptymalizowana strona internetowa ma wiele zalet. Pomaga dotrzeć do nowych klientów, zwiększa widoczność marki, podnosi współczynnik konwersji i prowadzi do zwiększenia ruchu organicznego. Korzyści płynące z dobrze zoptymalizowanej strony internetowej można zmaksymalizować, jeśli jest ona również dobrze zarządzana:

  • Zidentyfikuj niedziałające linki - Jedną z rzeczy, które audyt SEO pomoże Ci znaleźć, są niedziałające linki na Twojej stronie. Zepsute linki są złym doświadczeniem użytkownika i mogą również negatywnie wpłynąć na rankingi w wyszukiwarkach.
  • Wykryj odwiedzających blokujących reklamy i niewykorzystane możliwości konwersji - Z drugiej strony, audyt SEO może również pomóc Ci wykryć, czy niektórzy z odwiedzających Twoją witrynę nie blokują Twoich reklam. Jeśli odwiedzający, którzy blokują reklamy, nie dokonują konwersji na Twojej stronie, tracisz potencjalne przychody.
  • Dowiedz się, gdzie są mocne i słabe strony Twojej witryny pod względem SEO - Audyt pokaże Ci, na jakie słowa kluczowe Twoja witryna jest już pozycjonowana oraz na jakie słowa kluczowe mogłaby być pozycjonowana, ale nie jest. Podkreślone zostaną również słowa kluczowe, na które pozycjonuje się Twoja konkurencja oraz słowa kluczowe, które przynoszą jej ruch.

Warto zainwestować w audyt SEO

Audyt SEO to kompleksowa ocena mocnych i słabych stron witryny w odniesieniu do SEO. Obejmuje on analizę treści witryny, struktury linków wewnętrznych, aspektów technicznych, badania słów kluczowych i konkurencji. Wyniki audytu SEO pokażą, gdzie witryna wymaga poprawy, a gdzie radzi sobie dobrze. Zarekomenduje zmiany, które pomogą poprawić pozycję w wyszukiwarkach i zwiększyć ruch organiczny. Audyt SEO to bardzo przydatna i ważna część strategii marketingu cyfrowego. Dzięki niemu lepiej zrozumiesz swoją witrynę i jej użytkowników, a także usprawnisz swoje cyfrowe działania marketingowe.